آموزش بالابردن امنیت تلگرام

آموزش بالابردن امنیت تلگرام

آموزش بالابردن امنیت تلگرام

پربحث ترین نرم افزار ارتباطی این روزها نرم افزار تلگرام است که این نرم افزار پس از مشکلاتی که برای سایر نرم افزار ها از جمله وایبر به وجود آمد مورد استقبال خوبی قرار گرفت.

نرم افزار تلگرام امکانات مناسبی را در اختیار کاربران قرار میدهد. یکی از بهترین امکاناتی که این نرم افزار ارائه میکند برای حفاظت هرچه بیشتر در مقابل دسترسی افراد سودجو به اکانت تلگرام و ارتقاء سطح امنیت تلگرام شماست.

برای نصب نرم افزار تلگرام شما نیاز به یک پین کد دارید که به شماره تلفن شما ارسال می شود. همانطور که اطلاع دارید هر فردی میتواند با دسترسی چند ثانیه ای به تلفن همراه شما به این پین کد دست یابد. اما در تلگرام قابلیتی به نام تایید هویت دو مرحله ای تعبیه شده است که با استفاده از ان میتوانید تاحدودی جلوی هک تلگرام رو بگیرید. به این صورت که با تعیین یک رمز که در ادامه روش فعال سازی ان آموزیش داده شده است دیگر برای نصب دوباره تلگرام تنها پین کد لازم نیست بلکه باید رمز تعیین شده در این قسمت نیز وارد شود.

خوب تا این جای کار با اصل موضوع آشنا شدیم. حالا بریم سر آموزش فعال سازی این امکان.

 

آموزش فعال سازی تایید هویت دو مرحله ای تلگرام

آموزش فعال سازی تایید هویت دو مرحله ای تلگرام

آموزش فعال سازی تایید هویت دو مرحله ای تلگرام در موبایل:

نرم افزار تلگرام رو باز کنید و در منوی Settings بر روی گزینه Privacy and Security کلیک کنید و در منوی Privacy and Security هم گزینه Two-Step Verification و سپس گزینه Set Additional password رو کلیک کنید.

حالا باید رمز عبور رو دوبار وارد کنید و سپس سوال امنیتی برای مواردی که رمز رو فراموش می کنید وارد کنید، و آدرس ایمیل بازیابی رمز رو هم وارد کنید.

پس از این مراحل لینکی به ایمیل شما ارسال میشود که برای فعال شدن این قابلیت باید به ایمیل خود مراجعه و بر روی این لینک کلیک کنید.

نرم افزار تلگرام توانایی نصب بر روز ابزار های مختلف رو داره و شما میتونین همین تنظیمات رو بر روی این ابزارها هم انجام بدین.

آموزش فعال سازی تایید هویت دو مرحله ای تلگرام در رایانه:

برای فعال سازی امکان تایید هویت دو مرحله ای در رایانه بر روی منوی  Settingsکلیک کنید و صفحه را به پایین اسکرول کنید و بر روی گزینه Enable Two-Step Verification کلیک کنید و در صفحه باز شده دوبار رمز رو وارد کنید و سپس یک عبارت برای یاد آوری رمز و ایمیل رو هم وارد کنید و بر روی دکمه Save کلیک کنید.

حالا لازمه برای فعال سازی به ایمیل وارد شده مراجعه کنید و بر روی لینکی که برای شما ارسال شده کلیک کنید تا پیام Success! Two-Step verification is now enabled برای شما نمایش داده شود.

Summary
Article Name
آموزش بالابردن امنیت تلگرام
Description
نرم افزار تلگرام امکانات مناسبی را در اختیار کاربران قرار میدهد. یکی از بهترین امکاناتی که این نرم افزار ارائه میکند برای حفاظت هرچه بیشتر در مقابل دسترسی افراد سودجو به اکانت تلگرام و ارتقاء سطح امنیت تلگرام شماست. برای نصب نرم افزار تلگرام شما نیاز به یک پین کد دارید که به شماره تلفن شما ارسال می شود. همانطور که اطلاع دارید هر فردی میتواند با دسترسی چند ثانیه ای به تلفن همراه شما به این پین کد دست یابد. اما در تلگرام قابلیتی به نام تایید هویت دو مرحله ای تعبیه شده است که با استفاده از ان میتوانید تاحدودی جلوی هک تلگرام رو بگیرید. به این صورت که با تعیین یک رمز که در ادامه روش فعال سازی ان آموزیش داده شده است دیگر برای نصب دوباره تلگرام تنها پین کد لازم نیست بلکه باید رمز تعیین شده در این قسمت نیز وارد شود. خوب تا این جای کار با اصل موضوع آشنا شدیم. حالا بریم سر آموزش فعال سازی این امکان.
Author
Publisher Name
amoxi
Publisher Logo
اشتراک گذاری

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *